lt  | en  | ru 
     
 
Ką paskaityti?
 
Kaip vaikai mokosi įtikimo žmonėms?

Vaikai dažnai išmoksta įtikti žmonėms, o ypač savo mamoms, siekdami pripažinimo ir priklausymo jausmo šeimose ir socialiniuose sluoksniuose. Tačiau stiprus siekis patikti žmonėms gali turėti ir neigiamos įtakos vaiko raidai.

 

Kaip vaikai mokosi įtikimo žmonėms?

 

Vienas iš būdų, kaip vaikai išmoksta įtikti savo motinoms, yra stebėjimas ir mėgdžiojimas. Vaikai nuo mažens nuolat stebi ir mėgdžioja aplinkinių, taip pat ir savo tėvų, elgesį. Jei vaikas mato, kad jo motina nuolat teigiamai reaguoja į tam tikrą elgesį, pavyzdžiui, dalijimąsi žaislais arba sakymą žodžių ‘prašau’ ir ‘ačiū’, vaikas greičiausiai kartos tokį elgesį, stengdamasis sulaukti panašios teigiamos reakcijos.

plačiau
 
Perfekcionizmas tarp moterų, kurios turėjo sudėtingus santykius su savo motinomis

Perfekcionizmas  tarp moterų, kurios turėjo sudėtingus santykius su savo motinomis ​

 

Perfekcionizmas yra bendras asmenybės bruožas, su kuriuo susiduria daugelis žmonių, ypač moterys. Tai bruožas, siejamas su aukštais pasiekimais ir sėkme, tačiau kartu tai yra ir ‘dviašmenis kardas’. Žmonės perfekcionistai dažnai yra patys griežčiausi kritikai ir gali būti neįtikėtinai griežti patys sau, kai neatitinka savo aukštų standartų. Tai gali sukelti daugybę psichinės sveikatos problemų, įskaitant nerimą, depresiją ir net valgymo sutrikimus.

 

 

plačiau
 
Kokio tipo mamos ir vaiko santykiai moko elgesio, siekiant patikti ir būti maloniam visiems žmonėms?

Straipsnyje nagrinėjama prasme vartojamas terminas „patikti žmonėms“ psichologijoje reiškia polinkį daryti viską, kad kiti būtų laimingi, net savo poreikių ir norų sąskaita. Tokio elgesio dažnai išmokstama vaikystėje per santykius su mama.

Vienas iš motinos ir vaiko santykių tipų, skatinančių atsirasti ‘žmonėms malonaus elgesio’ tendencijai, yra valdingas arba kontroliuojantis. Esant tokiai dinamikai, motina turi didelių lūkesčių savo vaikui ir naudoja kaltę ar manipuliavimą, kad vaikas darytų tai, ko ji nori. Savo ruožtu, kad išvengtų konflikto ar bausmės, vaikas išmoksta teikti pirmenybę motinos poreikiams ir norams, o ne savo.

Kitas motinos ir vaiko santykių tipas, galintis paskatinti ‘žmonėms malonų elgesį’, yra emociškai nutolęs arba aplaidus. Šioje dinamikoje motina gali būti emociškai nepasiekiama arba neįsitraukusi į vaiko gyvenimą, todėl vaikas jaučia patvirtinimo ir vertės trūkumą. Tada vaikas ieško pritarimo ir dėmesio iš kitų ir labai stengiasi jiems patikti, kad jaustųsi mylimas ir priimtas.

plačiau
 
Ką reiškia būti intelektualiu šiandien

Ką reiškia būti intelektualiu šiandien, svarsto Tony Buzan, anglų autorius ir mokymo konsultantas. 

 

Intelekto sąvoka gimė 20 amžiaus pradžioje ir buvo sukurta, siekiant įvertinti žmonių skaitymo, skaičiavimo ir verbalinius gebėjimus. Šiandien toks testavimas nebėra taip vertinamas - tačiau juk tik šimtmetis prabėgo nuo tada, kai buvo žengiami milžiniški žingsniai, ieškant galimybių įvertinti žmogaus inteligenciją, pasiremiant jų verbaliniais ir skaičiavimo gebėjimais.

 

Jau 1960 - 1970 metais kilo abejonės, ar tai yra pakankamai platus apibrėžimas. Daugybė žmonių su aukštais verbaliniais ir skaičiavimo gebėjimais visai neatrodė besielgiantys intelektualiai, kai socialinėse situacijose demonstruodavo savo žodžių ir skaičių žinias ir tuo keldavo mirtiną nuobodulį kitiems. Tapo aišku, kad socialinis intelektas kai kuriose situacijose yra žymiai svarbesnis.

 

Sužydėjo multi-inteligencijos teorija, ir greta verbalinio bei skaičiavimo intelekto suformuluota eilė kitų: Plačiau ...

plačiau
 
Online Therapy – How Effective Is It, Really?

Online Therapy – How Effective Is It, Really?

 

Want to try counselling or psychotherapy, but putting it off because you are travelling too much with work? Or not sure if there’s a move in your future? With the advent of online therapy, such excuses are now outdated.

 
 
A qualitative study...

A qualitative study of the use of Skype for psychotherapy consultations in the Ukraine

There has been rather limited use of Skype for health and medical purposes. We investigated the use of Skype for delivering psychotherapy services in the Ukraine. A provider questionnaire was distributed to all delegates (n = 50) at the Annual Symposium of Psychotherapists. 

The majority of clients and providers showed high satisfaction with the use of Skype for psychotherapy services.

Abstract from:
EDIRIPPULIGE, S., LEVANDOVSKAYA, M. & PRISHUTOVA, A. 2013. A qualitative study of the use of Skype for psychotherapy consultations in the Ukraine. J Telemed Telecare, 19, 376-8.

Plačiau...

plačiau
 
Prisirišimo psichologija ir priklausomybės

Prisirišimo psichologija priklausomybę mato kaip prisirišimo sutrikimą

Disfunkcinis prisirišimo stilius mažina gebėjimą rasti pasitenkinimą tarpasmeniniuose santykiuose. Ankstyvojo vystymosi klaidų patirtis stiprina priklausomą elgesio tipą, kuris klaidingai bando atlikti savęs koregavimo funkciją. Vystymosi poreikių tam tikrame amžiuje deprivacija skatina priklausomą žmogų nuolat ieškoti kažko ten, kas pakeistų ir papildytų tai, ko trūksta čia

Žmonės, kuriems sunku kurti intymų prisirišimą, bus labiau linkę vartoti narkotikus ar alkoholį, siekdami pakeisti artumo trūkumą. Plačiau...

plačiau
 
Neurochemija ir neuropsichologija...

Neurochemija ir neuropsichologija – psichoterapijos efektyvumą aiškinanti mokslų kombinacija

Priklausomybės ligos, kompulsinis persivalgymas ir nutukimas, dėmesio sutrikimas, patologinis lošimas, rūkymas susiję su įgimtu arba įgytu disbalansu diencefalinėje smegenų dalyje (malonumo centre), kuris atsako už žmogaus saugumo, šilumos, sotumo jausmus.

Jei šie poreikiai nepatenkinti, limbinė sistema signalizuoja grėsmę, nerimą ir diskomfortą. Plačiau...

plačiau
 
Apie depresiją

Kas yra depresija?

Kartas nuo karto kiekvienas žmogus patiria liūdesio, nusivylimo ar sielvarto jausmus. Tačiau depresija - tai daug intensyvesnis blogos nuotaikos ir/ar kitų simptomų pasireiškimas, kuris vargina, trunka ilgą laiką, kelia įtampą žmogui ir trukdo jo kasdieniniam gyvenimui bei santykiams.

 

Požymiai ir simptomai. Plačiau...

plačiau
 
Apie nerimą

Kas yra nerimas?

Nerimo jausmas susijęs su susirūpinimo jausmu, nervingumu ar būgštavimu, dažniausiai dėl ateinančių įvykių, kurių rezultatai nėra aiškūs, arba kai žmogus jaučiasi nepajėgus atlikti tam tikros užduoties. Nerimas paprastai patiriamas didelės įtampos situacijose, pvz., prieš sakant kalbą ar prieš laikant egzaminą. Jis taip pat kyla stresinėse situacijose, sakykim, avarijoje, po kurios žmogus lieka stipriai sukrėstas. Nerimo jausmą lydi fiziniai pojūčiai - skrandžio gniaužimas, besidaužanti širdis, galvos svaigulys.

 

Požymiai ir simptomai. Plačiau...

plačiau
 
1   2   sekantis  >> 










 
  © 2024 skypepsichologas.com | Interneto svetainių kūrimas