lt  | en  | ru 
     
 
Kas tai yra?
 
PSICHOLOGINIO KONSULTAVIMO IR PSICHOTERAPIJOS INTERNETU YPATUMAI

Tiek psichologo konsultacijoje, tiek psichoterapijoje svarbiausia pagalbos efektyvumo sąlyga yra spacialisto ir kliento tarpusavio santykis, užsimezgęs ryšys bei pasitikėjimas. Dirbant internetu to yra pasiekiama dėka nustatytų taisyklių, kurių laikymasis yra svarbi bendradarbiavimo dalis. Taisyklių ir ribų laikymasis padeda sukurti aiškumą ir atvirumą terapiniame santykyje, išvengti nesusikalbėjimo ir dvigubos informacijos, kas tikėtinai atsiranda ir ko būtina išvengti dirbant nuotoliniais metodais.

 

Pirmasis pokalbis Skype yra skirtas tiek psichologui psichoterapeutui pažinti klientą, jo problemą ir kreipimosi tikslą, tiek ir klientui susipažinti su specialistu, patirti, ar pakanakami gera bendrauti, kaip sekasi susikalbėti. Ar jaučiatės išklausyti, išgirsti ir suprasti, ar jaučiate, jog kalbate ta pačia kalba? 

 

Labai svarbu dirbant Skype išspręsti galimas technines santykio kliūtis, aptariant, kas bus daroma, jei nutrūks internetinis ryšys, jei vienai iš kontaktų ‚užstrigs‘ vaizdas, jei dings garsas ir pan. Todėl prieš pirmąją konsultaciją, klientas bus informuotas, kad pasitikrintų savo techninę įrangą, Skype programos veikimą, garso ir vaizdo perdavimo - priėmimo priemones. Svarbu konsultuojantis turėti ramią vietą, kad nebūtų trikdžių, nevaikščiotų žmonės, būtų kuo mažiau triukšmo, kad galėtumėte jaustis laisvai ir nevaržomai kalbėti tokiu balso garsumu ir tonu, kokiu norėsis.

 

Daugiau paskaitykite: 'Kaip tai veikia? Procesas. Sesijos. Susitarimai'

 
 


 
  © 2024 skypepsichologas.com | Interneto svetainių kūrimas