PIRMAS ŽINGSNIS. KAS TOLIAU? |
Dažnai žmonės ilgus metus gyvena, nespręsdami kylančių problemų ir sunkumų. Su kai kuo, kas nemalonu, susitaiko, dėl kai kurių dalykų pakenčia, kai kuriuos - atleidžia. Tačiau ateina diena, kai pasirodo, kad toliau taip gyventi nebegali arba nebenori. Tada kyla klausimas, ką daryti, kur ieškoti pagalbos, kas galėtų padėti. Visos žmogaus jėgos ir galimybės slypi jame pačiame, tačiau norint tas jėgas atrasti ir panaudoti savo tikslams, labai svarbus tikslus ir teisingas pradinis postūmis. Kartais norint pasinaudoti savyje slypinčiomis galiomis, prireikia ilgiau trunkančios pagalbos, gilesnio poveikio.
Žmonės pagalbos ieško visur ir visaip. Kartais randa tikrą gerą draugą, kurio žodis, palaikymas, padrąsinismas veikia kaip problemos sprendimo katalizatorius. Kartais norisi eiti į tokias vietas, kur kas nors greitai ir lengvai išspręstų klausimą, duotų aiškų ir konkretų atsakymą, numatytų ateitį ir patartų, ką reikia daryti. Kitas kelias - ieškoti psichologinės pagalbos, kurios dėka žmogus per ilgesnį ar trumpesnį laiką randa atsakymus pats, randa savo kelią ir sau vienam tinkančius sprendimus.
Psichologas neduoda patarimų ir negali žinoti visų atsakymų į žmonėms gyvenime kylančius klausimus. Jo uždavinys - eiti kartu su klientu jo keliu ir padėti tame kelyje. Padėti pamatyti save ir savo situaciją iš įvairių pusių, parodyti tas vietas ir tas dalis, kurios sunkiausiai matosi arba kurių nelabai norisi matyti. Padėti suprasti, ką ir kaip žmogus darė ir daro, kad šiandien yra tokioje padėtyje, leisti pajausti, ar vis dar norisi joje būti, ir padėti atrasti priemones ir būdus, kaip tai pakeisti. O ypač atrasti savyje drąsos, pasitikėjimo, jėgų ir ryžto tai daryti.
|
|
|
ASMENINIŲ TIKSLŲ NUSTATYMAS |
Kreipęsis psichologinės pagalbos žmogus yra skatinamas nustatyti savo tikslus ir poreikius. Ko jis siekia ir ko iš tikrųjų nori? Kas yra svarbiausia ir kas labiausiai trukdo? Kokių pasikeitimų klientas norėtų? Vėliau jau kyla klausimas, o kokiems pokyčiams yra pasirengęs, nuo ko galėtų pradėti.
Pradedant psichologinį darbą su savimi, svarbu įvardinti ne tik tai, kas negerai, kas vargina, bet ir pamatyti, kas galėtų būti gerai, kaip norėtųsi gyventi. Kartais tai gali skambėti kaip svajonė ar projektas, kurio įmanomumą dar reikia tikrinti. Tačiau svajonė visada yra tai, link ko veda mūsų kelias. Jei jos nėra, tai ir kelio nėra.
|
|
|
PROCESAS. SESIJOS. SUSITARIMAI |
Pirmajai konsultacijai prašome registruotis elektroniniu paštu, nurodytu kontaktuose. Taip pat galite registruotis trumpam nemokamam 20 minučių pasitarimui, susipažinimui ar situacijos įvertinimui. Tuomet elektroniniu paštu suderinsime abiems tinkamą laiką ir Jums bus nurodytas Skype vardas, į kurį turėsite atsiųsti savo pareikalavimą priimti Jus į kontaktus. Gavus Skype patvirtinimą ir suderinus laiką dėl pirmosios konsultacijos, pasitikrinkite, ar gerai veikia Jūsų Skype ryšys - ar turite vaizdo ir garso įrenginius?
Atėjus konsultacijos laikui, prašau tiesiog skambinti nurodytu Skype adresu, aš atsiliepsiu. Pasitikrinsime kartu, ar viskas gerai veikia, ar girdime ir matome, ir pradėsime dirbti. Tas pats galios ir kitoms sesijoms - atėjus laikui, prašau skambinti. Jei nutrūktų ryšys, aš Jums perskambinsiu ir bandysiu ryšį atkurti. Iškilus kitoms ryšio problemoms, naudosimės tekstinėmis Skype žinutėmis pasitarti, kaip jį atstatyti. Psichologinė pagalba dažniausiai teikiama kartą per savaitę tuo pačiu laiku, jei nėra kito susitarimo.
|
|
|
KLAUSIMAI. REZULTATAI |
Kaip įvertinti, ar dar reikia tęsti psichologinį darbą su savimi, ar jau galima baigti? Psichologinio konsultavimo eigoje, žmonės pradeda jausti, kad buvę klausimai po truputį sprendžiasi, klientai randa atsakymus ir geba jais realiai pasinaudoti savo gyvenime, tuomet ir kyla klausimas, gal jau viską, ko man reikėjo, gavau ir pasiekiau. Tuomet bendru susitarimu, kai ir klientui, ir psichologui atrodo, kad pasiekimai pakankami ir nėra poreikio dirbti dėl dar didesnių pasikeitimų, darbas baigiamas, paliekant galimybę bet kada sugrįžti ir pratęsti konsultacijas.
Psichoterapijos atveju jaučiami pasikeitimai yra žymiai gilesni, vykstantys asmenybės viduje, susiję tiek su žmogaus savijauta, būsena, nuotaika, tiek su sprendimais, pasirinkimais, santykiais, vertybėmis ir pan. Tokie pasikeitimai užtrunka ilgiau, tačiau, kai klientas jaučia, kad jam pakanka, kad jis pasiekė tai, ko tikėjosi ir norėjo, psichoterapija bendru susitarimu gali būti pabaigta. Galimybė po kurio laiko sugrįžti ir tęsti išlieka.
Jeigu klientas pats nutraukia konsultavimą arba terapiją, psichologas gali pasidomėti el. paštu, Skype skambučiu ar žinute.
|
|
|
|
PAGALBA KIEKVIENAME PASAULIO KAMPELYJE
NEIŠEINANT IŠ NAMŲ
PSYCHOLOGICAL HELP FAR AWAY FROM HOME
ПОМОЩЬ В КАЖДОМ УГОЛКЕ МИРА
NEMOKAMAS 20 MINUČIŲ SUSITIKIMAS SKYPE - JEI NORITE APTARTI SAVO PROBLEMĄ IR NUSPRĘSTI, KOKIOS PAGALBOS JUMS REIKIA, SUSISIEKITE!
|