lt  | en  | ru 
     
 
Ką paskaityti?
 
Perfekcionizmas tarp moterų, kurios turėjo sudėtingus santykius su savo motinomis

Viena grupė žmonių, kurie yra ypač jautrūs perfekcionizmui, yra moterys, turėjusios sunkius santykių su savo motinomis. Taip yra todėl, kad mamos ir dukters santykiai yra vieni svarbiausių santykių moters gyvenime, o sunkūs santykiai su mama gali turėti ilgalaikių pasekmių moters savivertei ir savigarbai.

 

Sudėtinguose santykiuose su savo mama moteris neigiamas žinutes ir kritiką, kurią gauna iš jos, nešasi su savimi į pilnametystę. Tai dažnai sukelia iškreiptą požiūrį į save, kai moteris tiki, kad ji niekada nėra pakankamai gera, ir tam, kad būtų mylima ir priimta, turi siekti tobulumo. Tai tampa užburtu ratu, nes kuo labiau moteris sieks tobulumo, tuo didesnė tikimybė, kad jai nepasiseks ir tuo labiau ji kritikuos save, kad nėra tobula.

 

Šio tipo perfekcionizmas gali būti ypač žalingas, nes jį skatina giliai įsišaknijusi atstūmimo ir apleidimo baimė. Sunkius santykius su mama turėjusi moteris gali baimintis, kad jei ji nėra tobula, ją aplinkiniai atstums ir apleis, kaip ir jos mama. Ši baimė būna tokia stipri, kad gali paskatinti moterį imtis visokių nesveikų elgesio būdų, stengiantis atitikti savo neįmanomus tobulumo standartus.

 

Vienas iš būdų, kaip moterys, turėjusios sunkius santykius su savo motinomis, gali įveikti perfekcionizmą, yra ieškoti terapijos. Terapeutas gali padėti moteriai suprasti savo perfekcionizmo šaknis ir ugdyti sveikesnius mąstymo būdus bei susidoroti su emocijomis.

 

Kitas svarbus žingsnis įveikiant perfekcionizmą – mesti iššūkį neigiamoms mintims ir įsitikinimams, kurie jį skatina. Moterims, kurios turėjo sudėtingus santykius su savo motinomis, gali tekti mesti iššūkį įsitikinimui, jog jos nėra pakankamai geros ir turi būti tobulos, kad būtų mylimos ir priimtos. Tai gali būti sunkus procesas, tačiau tai esminis žingsnis siekiant nutraukti perfekcionizmo ratą ir leisti moteriai susikurti sveikesnį ir labiau subalansuotą požiūrį į save ir savo galimybes.











 
  © 2024 skypepsichologas.com | Interneto svetainių kūrimas